Diskuse


Vaše názory

Datum: 04.10.2016

Vložil: Václav Burle

Titulek: Jak by mělo vypadat staroslovanské pohřebiště

Podrobně v článku na chuchle.blog.cz. Možné dát do vyhledávače i Naše Chuchle.

—————

Datum: 09.09.2016

Vložil: Pharmf968

Titulek: Good info

Very nice site!

—————

Datum: 12.10.2016

Vložil: Denisa

Titulek: Re: Good info

Thank you! We hope, it is also helpful and informative.

—————

Datum: 08.09.2016

Vložil: Smithk164

Titulek: John

I just like the helpful information you provide on your articles. I will bookmark your blog and test once more here frequently. I'm moderately certain I will learn many new stuff right here! Best of luck for the next! cbebggegccggaeab

—————

Datum: 12.10.2016

Vložil: Denisa

Titulek: Re: John

Thank you!

—————

Datum: 03.08.2016

Vložil: Jitka

Titulek: Sportovište

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné si ve sportovním areálu zahrát tenis a zda je možné zapůjčení sítě?
Nenašla jsem žádný kontakt, proto zkouším psát sem.

Děkuji za odpověď,

Jitka

—————

Datum: 12.10.2016

Vložil: Denisa

Titulek: Re: Sportovište

Dobrý den, Jitko, nejsem si jistá, zda li jsme vám odpověděli na Váš dotaz ze srpna. POkud ne, velice se omlouváme. Sporotvní hřiště večteně veškerého sportovního vybavení je určeno pro všechny obyvatele Lahovic a Lahoviček. Uvnitř klubovny je také ping pongový stůl. Klíče a veškeré vybavení si můžete zapůjčit u lčenů rady APP. Naše emaily naleznete pod záložkou APP / Členové rady. Obraťte se na kohokoliv z nás.

Ještě jednou se velice omlouváme za pozdní reakci.

Denisa S.

—————

Datum: 28.06.2015

Vložil: Karel

Titulek: Jednosměrky a parciální zájmy a lobby skupiny Staňková-Vaidl ?

Označit používání veřejné komunikace jako její "zneužívání" je působivé. Co zatíží neoznačenou komunikaci podél Vltavy, to odlehčí Strakonické. Povětšinu jsou tam pole. Nejvíc mne mrzí, že mnoho Lahovičáků volilo do MČ Zbraslav Denisu Staňkovou a ta začíná prosazovat "svoje" zájmy přes úřad. Takže klasika. Rodina Staňkové a Vaidlových má domek přímo u "problematické" komunikace. Většinu obyvatel pálí jiné věci. Mne Denisa Staňková zklamala. Dům má u Vltavy, byla jedna z těch, kdo se dobrovolně rozhodl zůstat a dům si nechat za pěkné peníze nevyplatit po povodních, dům začala stavět v době, kdy již byly Lahovice součástí Prahy a holt jsou dnes Lahovice "průjezný" uzel na jih od Prahy, ale nyní žádá nesmyslné resp. neadekvátně drahé protipovodňové zábrany kvůli pár domům, omezování provozu atd. Škoda. Už bych jí nevolil.

—————

Datum: 12.10.2016

Vložil: Denisa

Titulek: Re: Jednosměrky a parciální zájmy a lobby skupiny Staňková-Vaidl ?

Vážený pane Karle,

Děkujeme za Váš příspěvek. Ráda bych se dozvěděla, odkud čerpáte Vaše informace o tom, že protipovodňové zábrany si přeji pouze já a moje rodina. Opravdu se domníváte, že ochrana Lahoviček proti povodním není v zájmu všech obyvatel Lahoviček a Lahovic? Dovoluji si s Vámi nesouhlasit. Tento problém trápí nás všechny. Stejně jako stavební úzavěra a trativody končící "nikde". Bohužel toto vše souvisí s řešením PPO. Co se týká jednosměrek v obci, zajisté víte, že došlo místními občany k zamítnutí této varianty a nyní pracujeme s variantou zpomalovacích pruhů a snížení rychlosti. Nedomnívám se a nikdy jsem se nesnažila prosazovat své osobní zájmy, v tomto mám čisté svědomí. Snažím se řešit veškeré problémy, které Lahovičáky trápí a věřte mi, že jich není málo. Volit mě příště už nemusíte, ale nekritizujte prosím upřímnou snahu o zlepšení situace v rámci obce. Vše, co dělám, dělám ve svém volném čase a na úkor času stráveného s rodinou. V rámci APP i komisí MČ Praha Zbraslav stále hledáme nové členy a aktivní občany, kteří mají chuť a energii zapojit se do dění v obci. Pokud jste jedním z nich, zajímáte se o dění v Lahovičkách a nejde Vám jen o kritizování snahy a práce ostatních, velice rádi Vás uvítáme, jak na půdě APP, tak na MČ. Napište mi a ráda Vás do komisí přihlásím.

S pozdravem,
Denisa S.

—————

Datum: 25.06.2018

Vložil: Tonda K.

Titulek: Re: Re: Jednosměrky a parciální zájmy a lobby skupiny Staňková-Vaidl ?

To si děláte Deniso XY legraci ? Co si mám myslet o vaší APP a o MČ (myslíte tím městskou část ? ) pro Lahovičky, když tyto orgány nedokážou ani zabránit skládkám na území obce ? Je to tak do očí bijící ty hromady návozů v oblasti Vltavy že se nelze ubránit dojmu, že APP a MČ je na tom nějak hmotně zainteresovaná. Jinak by to snad ani nebylo možné. Ale zbržďovací pruhy, to prosadíte. Něco tu nesedí.

—————

Datum: 13.01.2019

Vložil: Také Tonda

Titulek: Re: Re: Re: Jednosměrky a parciální zájmy a lobby skupiny Staňková-Vaidl ?

Deniso Staňková, lahovičáci Vás volii a náhle jste skončila ? Pevně věřím, že jste neskončila proto, že jste dostala tučný bakšiš a proto už neprosazujete naše zájmy. Protože skládky v Lahovicích trvají, protipovodňové valy nikde. A Váš barák vzkvétá a máte supr káru :-)

—————

Datum: 06.11.2016

Vložil: Karel Vaidl

Titulek: Re: Jednosměrky a parciální zájmy a lobby skupiny Staňková-Vaidl ?

Milý Karle,
vždy jsem byl přesvědčen, že odpovídat na anonym je pod úroveň normálního člověka. Tvůj příspěvek do Lahovické drbny mne po delší úvaze donutil, že na nepravdy (nepřesnosti) bych měl reagovat.

1. Protipovodňová opatření jsou pokračováním snahy lahovických občanů po povodni v roce
2002 o ochranu území Lahovic, kdy se občané Lahovic sešli v Autobenexu a to 30.3.2003
s někdejším náměstkem primátora Ing. Burgemaistrem, kde byla řešena ochrana Lahovic před povodněmi (viz. Lahovická drbna z června 2003, kterou bych považoval za nutné si
přečíst).

2. Dopravní opatření v Lahovicích bylo vyvoláno stížnostmi majitelů pozemků a občanů Lahovic
na průjezd vozidel ulicí K Sádkám podpořené bývalým vedením APP. Na základě těchto
stížností Městská část Praha-Zbraslav odeslala dopis dne 13.1.2014 na ÚMČ Praha 16
oddělení dopravy Praha-Radotin s žádostí na řešení tohoto problému.

S pozdravem,
Tvůj jmenovec Karel Vaidl

—————

Datum: 05.05.2015

Vložil: Okrašlovací spolek Chuchle

Titulek: Přidejte se

7. května pořadají chuchelští důchodci botanickou vycházku do Chuchelského háje. Pojďte se s námi pokochat tou krásou. V 10. 30 hodin pak uctíme u hrobů památku těch kteří padli v Pražském povstání. Sraz je v 09,00 hodin na náměstí u základní školy.

—————

Datum: 17.04.2015

Vložil: Václav Burle

Titulek: Květnová revoluce v Lahovičkách

Více na chuchle.blog.cz.

—————

Datum: 17.04.2015

Vložil: Václav Burle

Titulek: Ekologická zátěž na soutoku Vltavy a Berounky

V nedávných dnech byla u soutoku provedena měření týkající se ekologických zátěží. Výsledky jsou alarmující. Zejména se jedná o těžké kovy...

—————

Datum: 03.05.2015

Vložil: Tomáš Pelikán

Titulek: Re: Ekologická zátěž na soutoku Vltavy a Berounky

Dobrý den,

ano, víme o tom, dokonce na to už desítky let upozorňujeme. Předně a to může používání topných olejů v areálu stavebního dvora Vodních staveb při výstavbě stoky K, druhak za to může kontaminovaná zemina transformátorovými oleji sanovaná z likvidace areálu Ringhoferky (výstavba Nový smíchov), kterou dovezl pan Trefil v devadesátých letech (ona hromada, která stála za obrovskými škodami v Lahovicích, Zbraslavi a Radotíně) u paty modřanského jezu.

—————

Datum: 17.04.2015

Vložil: Václav Burle

Titulek: Pietní akt

Kdy letos v Lahovičkách proběhne pietní akt, který připomene po sedmdesáti letech Pražské povstání a ukončení II. světové války?

—————

Datum: 03.05.2015

Vložil: Tomáš Pelikán

Titulek: Re: Pietní akt

Proběhne jako již tradičně 7.5.2015 v 18:00 u pomníku padlým.

—————

Datum: 12.01.2015

Vložil: Václav Burle

Titulek: Prosba

Na chuchle.blog.cz jsme začali vkládat příspěvky ke květnové revoluci v roce 1945. V letošním roce proběhne 70. výročí od těch hrůzných okamžiků. Tady na Lahovické drbně byl článek o květnových událostech v Lahovičkách a Lahovicích. Nemohu ho ale najít. Chceme ho na chuchelský blog vložit. Prosím pošlete ho na chuchleblog@seznam.cz děkujeme.

—————

Datum: 06.05.2014

Vložil: Václav Burle

Titulek: Neměly by tam vlát prapory České republiky?

Tak tohle je tedy síla!!! Foto na Naše Chuchle

Takhle si v Lahovičkách vážíme památky hrdinů. To opravdu nikomu nevadí? |

Oslavy konce války děláme v jiné dny a teď ještě tohle...

Tento text jsme zde otiskli již před rokem. Od té doby se nic nezměnilo. I dnes 6. května vedle pamětních desek vlají tyto divné vlajky. Neměly by zde vlát prapory České republiky?


Ještě štěstí, že to nejsou vlajky té hodně vzdálené země, která patřila k přátelům fašistického Německa. Tímto žádám letopiseckou komisi Radotína o názor...

Divné na tom je, že kolem, po Strakonické dálnici, denně projíždí na tisíce občanů. Určitě nejsou slepí a tak se nabízí pouze jedina možnost, která je převelice smutná a varující. Každému je to úplně jedno!!!

V našich zemích jsme si vždy piety, úcty k hrdinům, vážili. Proč je nám to již dlouhou dobu úplně jedno? Určitě si myslíte, že by u těchto desek neměly spíše vlát vlajky České republiky??? Nejen v republice, v Praze, ale i u nás zmizely desítky tabulí připomínající padlé hrdiny. Neměli bychom je v nějaké rozumné formě obnovit...

—————

Datum: 09.05.2014

Vložil: Václav Burle

Titulek: Re: Neměly by tam vlát prapory České republiky?

Dalo to hodně práce, telefonování, mejlování, ale povedlo se. Proč ale tyto věci má řešit jeden občan. To to ostatním vůbec nevadí? Zbraslavský starosta jednal jako chlap. Jakmile se o tomto problému dozvěděl, tak ihned zareagoval. Během jedné hodiny na domě s deskami hrdinů zavlála česká vlajka. Děkujeme pane starosto.

Otázkou ale je, jestli by tam neměla vlát neustále. A ty reklamní tabule odstranit. Není to té památce důstojné. Nežijeme přece v Absurdistánu, ale v České republice v zemi uprostřed Evropy! /Fotografie na Naše Chuchle, chuchle.blog.cz./

—————

Datum: 13.05.2014

Vložil: Václav Burle

Titulek: Re: Re: Neměly by tam vlát prapory České republiky?

Nevíte někdo komu dnes patří dům, ve kterém býval obecní úřad? Je v majetku obce, nebo má již svého soukromého majitele?

—————

Datum: 31.05.2014

Vložil: Tomáš Pelikán

Titulek: Re: Re: Re: Neměly by tam vlát prapory České republiky?

Dům je v majetku MČ Praha Zbraslav

—————

Datum: 24.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Praslovenské pohřebiště v Lahovičkách

Na začátku padesátých let minulého století, bylo, při výstavbě silnice v Lahovičkách, objeveno prastaré pohřebiště Slovanů. Byl tam proveden průzkum části pozemku, kde bylo otevřeno přes 400 hrobů. Hřbitov byl následně srovnán se zemí. Pak se stala neuvěřitelná záležitost, která by se dala vyjádřit těmito slovy - ZAPOMEŃTE! A to je podle mého názoru naprosto nepřijatelné.

Až do konce roku 1989 byl pozemek oplocen, posleze nenechavci ho začali přenášet do sběrných surovin. Dokonce tam, jeden čas byla i skládka zeminy. Tu se nám podařilo odstranit. V současné době pozemek patří soukromé osobě. Zatím se nám nepodařilo zjistit, jak k němu přišla? Je to původní majetek, nebo náhradní restituace? Ten druhý případ by určitě nesvědčil o zdravém rozumu státního ouřednictva.

Současný majitel tam postavil maringotku, pase na něm kozy, v zadní části jsou jesličky se senem. Zřídil tam rovněž dráhu pro závody modelů aut. To není proti ničemu. Zákon je tak prapodivný, že vzácná historická pohřebiště nepožívají ochrany České republiky. Vypadá to, že majitel pozemku se o tento prostor stará příkladně. Dokonce na své náklady celý pozemek oplotil. Kde je tedy problém, zádrhel?

Podobná pohřebiště, i když ne samozřejmě Slovanů, jsou po celém světě. Připomeňme Francii, Velkou Británii, Německo. Tam si takových hřbitovů umí hodně vážit. Celoročně se tam udržují, tráva má stále na výšku stejné centimetry a i z daleko je, na první pohled, vidět o co se jedná.

Požádali jsme městský úřad v Radotíně, na jehož katastru pohřebiště leží, o okamžitou nápravu. Představte si, že ani ouřednictvo nevědělo, jakou významnou historickou památku v Lahovičkách mají. Byli moc překvapeni, stejně tak, jako jeden z radotínských členů letopisecké společnosti. A vo tom to je, a vo tom by to být nemělo.

Navrhli jsme na pozemku vztyčit například velký kámen, balvan, vytvořit skalku, ale tak, aby již ze silnic bylo vidět, že se tady nachází něco mimořádného. Na kámen pak osadit cedulku. Součastí by měl být, na vedle procházející cyklostezce, i informační panel, který by na pohřebiště upozornil a vše vysvětlil pomocí plánků, fotografií a textu.

NAUČME SE VÁŽIT SI ODKAZŮ NAŠICH PŘEDKŮ
KDO NEZNÁ HISTORII SVÉHO NÁRODA - JAKO BY NEBYL, NEEXISTOVAL
JE TO CESTA DO PEKEL

—————

Datum: 02.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Pravdu mají ti co tvrdí, že se v této oblasti nikdy stavět nemělo

Příbuzní přišli do Lahoviček již na konci předminulého století. Chtěli mít obchod a v této se rozvíjející vísce ještě žádný nebyl. Byla to pro ně veliká příležitost.

Od začátku ale věděli, že téměř každoročně je to zde pod vodou. Proto dům postavili tak, aby mu povodně nevadily. Velká voda se dostala do spodní neobytné části a jak přišla tak také odešla. Do vyšší obytné části již neměla šanci se dostat.

Každý kdo v Lahovičkách stavěl moc dobře o povodních věděl. Tak na co si nyní stěžujete. Bylo to jenom vaše rozhodnutí.

Jsem vodák. Ještě nebyl napuštěný Orlík a my pluli kolem domů, které byly takové divné. Směrem nad řeku a pod řeku byly dveře. Když šla velká voda, tak se otevřely. Voda vnikla a hned také odtekla. Už tenkrát věděli proč tam to stavení postavili. Měli tam svojí louku, políčko, kozu, kravku. A v domě jen několik židlí, stůl, truhlu, možná i skříň a postel. Vše, když se blížila velká voda, vyklidili během několika minut.

Problém je v tom, že dnes již nemáme pár židlí, ale převeliký majetek. A to je od té doby, co přišli do Lahoviček první lidé, ten rozdíl. Žádný rozumný člověk si v zátopové oblasti dům nepostaví!!!

A kdo bylí ti příbuzní? Všichni jste určitě Jarušku a paní Klánovou znali, že?! Neměli to lehké a ten konec jim nikdo nepřál. Holt to je ten život. Mrška splašená...

—————

Datum: 08.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Re: Pravdu mají ti co tvrdí, že se v této oblasti nikdy stavět nemělo

Nemáte někdo, prosím, fotografii domu rodiny Klánů? Více na chuchle.blog.cz. pošlete prosím na burle@seznam.cz. Děkuji.

—————

Datum: 10.06.2013

Vložil: Claudius

Titulek: vaše volba

Měl jsem v lokalitě spolužáky a prodali domy po nabídce magistrátu 2004. ceny byly na neco co je neprodejsné víc než slušné a šly i z mých daní. Byl jsem pro tuto pomoc. Přesto mnozí nevyužili tuto solidární nabídku a ztůstali nebo se naopak přistěhovali a domy nákladně zrekonstruovali i když stát jasně řekl, že tuto lokalitu před povodní chránit technicky nelze . Osada vzníikla historicky v době , kdy byl soutok Vltavy s |Berounkou úplně jinde. Teď nebrečte co se Vám děje , je to Vaše volba.

—————

Datum: 10.06.2013

Vložil: Evacek

Titulek: Re: vaše volba

Hochu, kdyz nemas ani odvahu se podepsat (prezdivka je slusna, asi te stalo hodne prace), tak se uz vubec nevyjadruj o lidech, do kterych ti nic neni. Tvi spoluzaci uz jsou davno pryc, prejme jim to a misto blaboleni se radeji seber a bez pomahat tam, kde lide solidarni nabidku od statu nedostali. A ze jich je! Cas na to ocividne mas...

—————

Datum: 11.06.2013

Vložil: Claudius

Titulek: Re: Re: vaše volba

Chlapče když už sitykáme vím o čem mluvím,jsem ze Zbraslavi a v Lahovičkách jsem měl spustu kamarádů a strávil tam s nimi dost času . To jsou ti, kteří pochopili , že zůstávat na místě kde mám každý rok minimálně vodu ve skepě je hloupost . Přžečti si diskusi na vlastních stránkách co tam píšou ostatní Lahovičáci co se odstqhovali. Máš pravdu, podepsat se nechci aby mi někdo jako ty ze vzteku nad pravdou nepropíchal gumy , na Zbraslav to nemá daleko. A kamarádům na Zbraslavi pomáhám když je potřeba, ale nehodlám přispívat každých deset let ze svých daní někomu kdo chce mermomocí bydlet tam kde si zrovna usmyslí, jak jsem psal, vaše volba, nebrečte a nic po nás nechtějte . Nabídli jsem ze společného až dost.

—————

Datum: 11.06.2013

Vložil: T.Pelikan

Titulek: Re: Re: Re: vaše volba

Dovolím si oponovat. Svých daní jsem zaplatil už tolik že malá splátka ve formě pomoci (kontejnery a agregátu na staré) v době krize je pro stát malichernou epizodou.
Zajímá mně kde se bere v lidech iluze že stát dotuje opravy soukromých domů? Že dotuje škody které jsme si vlastně svoji neopatrnosti způsobili? Nechci vám ty iluze brát... Ale takhle to opravdu nefunguje.
Odkupy domů v L+L jsou ale úplně jiná kapitola a vzhledem k tomu že jste u jednání s magistrátem (ten je totiž kupoval a ne stát) nebyl, víte o celé operací jen nezbytné nutné minimum, které vypousteli Pražští politici do různých periodik, za které bylo malem podáno několik trestních oznámení za pomluvu. Původní návrh počítal s prodejem ruin v L+L za jejich zbytkovou hodnotu a směna pozemků v jiné lokalitě pro stavbu nových Lahovic. A to že magistrát dokázal zareagovat až napřes rok, kdy byly domy už opravene a měly samozřejmě vyšší cenu je věc druhá. Po prodeji domů v druhé vlně byly odkupy zastaveny. Cena za kterou magistrát nemovitostí koupil se blížila 400 mil. Kč. Za tu cenu by koupil krátce po povodni L+L celé a ještě by zbylo.
A vodu ve sklepě? Tu mám za celý život teprve podruhé. To s járy nemá nic společného. Zapominate totiž na fakt, že když plavou L+L tak plave půlka republiky před ní. Má to ale jen jednu drobnou vadu. Povodeň v Lahovicich vidate z autobusu. Ty ostatní se jen neosobne mihaji v televizi..

—————