Diskuse


Vaše názory

Datum: 13.05.2014

Vložil: Václav Burle

Titulek: Re: Re: Neměly by tam vlát prapory České republiky?

Nevíte někdo komu dnes patří dům, ve kterém býval obecní úřad? Je v majetku obce, nebo má již svého soukromého majitele?

—————

Datum: 31.05.2014

Vložil: Tomáš Pelikán

Titulek: Re: Re: Re: Neměly by tam vlát prapory České republiky?

Dům je v majetku MČ Praha Zbraslav

—————

Datum: 24.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Praslovenské pohřebiště v Lahovičkách

Na začátku padesátých let minulého století, bylo, při výstavbě silnice v Lahovičkách, objeveno prastaré pohřebiště Slovanů. Byl tam proveden průzkum části pozemku, kde bylo otevřeno přes 400 hrobů. Hřbitov byl následně srovnán se zemí. Pak se stala neuvěřitelná záležitost, která by se dala vyjádřit těmito slovy - ZAPOMEŃTE! A to je podle mého názoru naprosto nepřijatelné.

Až do konce roku 1989 byl pozemek oplocen, posleze nenechavci ho začali přenášet do sběrných surovin. Dokonce tam, jeden čas byla i skládka zeminy. Tu se nám podařilo odstranit. V současné době pozemek patří soukromé osobě. Zatím se nám nepodařilo zjistit, jak k němu přišla? Je to původní majetek, nebo náhradní restituace? Ten druhý případ by určitě nesvědčil o zdravém rozumu státního ouřednictva.

Současný majitel tam postavil maringotku, pase na něm kozy, v zadní části jsou jesličky se senem. Zřídil tam rovněž dráhu pro závody modelů aut. To není proti ničemu. Zákon je tak prapodivný, že vzácná historická pohřebiště nepožívají ochrany České republiky. Vypadá to, že majitel pozemku se o tento prostor stará příkladně. Dokonce na své náklady celý pozemek oplotil. Kde je tedy problém, zádrhel?

Podobná pohřebiště, i když ne samozřejmě Slovanů, jsou po celém světě. Připomeňme Francii, Velkou Británii, Německo. Tam si takových hřbitovů umí hodně vážit. Celoročně se tam udržují, tráva má stále na výšku stejné centimetry a i z daleko je, na první pohled, vidět o co se jedná.

Požádali jsme městský úřad v Radotíně, na jehož katastru pohřebiště leží, o okamžitou nápravu. Představte si, že ani ouřednictvo nevědělo, jakou významnou historickou památku v Lahovičkách mají. Byli moc překvapeni, stejně tak, jako jeden z radotínských členů letopisecké společnosti. A vo tom to je, a vo tom by to být nemělo.

Navrhli jsme na pozemku vztyčit například velký kámen, balvan, vytvořit skalku, ale tak, aby již ze silnic bylo vidět, že se tady nachází něco mimořádného. Na kámen pak osadit cedulku. Součastí by měl být, na vedle procházející cyklostezce, i informační panel, který by na pohřebiště upozornil a vše vysvětlil pomocí plánků, fotografií a textu.

NAUČME SE VÁŽIT SI ODKAZŮ NAŠICH PŘEDKŮ
KDO NEZNÁ HISTORII SVÉHO NÁRODA - JAKO BY NEBYL, NEEXISTOVAL
JE TO CESTA DO PEKEL

—————

Datum: 02.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Pravdu mají ti co tvrdí, že se v této oblasti nikdy stavět nemělo

Příbuzní přišli do Lahoviček již na konci předminulého století. Chtěli mít obchod a v této se rozvíjející vísce ještě žádný nebyl. Byla to pro ně veliká příležitost.

Od začátku ale věděli, že téměř každoročně je to zde pod vodou. Proto dům postavili tak, aby mu povodně nevadily. Velká voda se dostala do spodní neobytné části a jak přišla tak také odešla. Do vyšší obytné části již neměla šanci se dostat.

Každý kdo v Lahovičkách stavěl moc dobře o povodních věděl. Tak na co si nyní stěžujete. Bylo to jenom vaše rozhodnutí.

Jsem vodák. Ještě nebyl napuštěný Orlík a my pluli kolem domů, které byly takové divné. Směrem nad řeku a pod řeku byly dveře. Když šla velká voda, tak se otevřely. Voda vnikla a hned také odtekla. Už tenkrát věděli proč tam to stavení postavili. Měli tam svojí louku, políčko, kozu, kravku. A v domě jen několik židlí, stůl, truhlu, možná i skříň a postel. Vše, když se blížila velká voda, vyklidili během několika minut.

Problém je v tom, že dnes již nemáme pár židlí, ale převeliký majetek. A to je od té doby, co přišli do Lahoviček první lidé, ten rozdíl. Žádný rozumný člověk si v zátopové oblasti dům nepostaví!!!

A kdo bylí ti příbuzní? Všichni jste určitě Jarušku a paní Klánovou znali, že?! Neměli to lehké a ten konec jim nikdo nepřál. Holt to je ten život. Mrška splašená...

—————

Datum: 08.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Re: Pravdu mají ti co tvrdí, že se v této oblasti nikdy stavět nemělo

Nemáte někdo, prosím, fotografii domu rodiny Klánů? Více na chuchle.blog.cz. pošlete prosím na burle@seznam.cz. Děkuji.

—————

Datum: 10.06.2013

Vložil: Claudius

Titulek: vaše volba

Měl jsem v lokalitě spolužáky a prodali domy po nabídce magistrátu 2004. ceny byly na neco co je neprodejsné víc než slušné a šly i z mých daní. Byl jsem pro tuto pomoc. Přesto mnozí nevyužili tuto solidární nabídku a ztůstali nebo se naopak přistěhovali a domy nákladně zrekonstruovali i když stát jasně řekl, že tuto lokalitu před povodní chránit technicky nelze . Osada vzníikla historicky v době , kdy byl soutok Vltavy s |Berounkou úplně jinde. Teď nebrečte co se Vám děje , je to Vaše volba.

—————

Datum: 10.06.2013

Vložil: Evacek

Titulek: Re: vaše volba

Hochu, kdyz nemas ani odvahu se podepsat (prezdivka je slusna, asi te stalo hodne prace), tak se uz vubec nevyjadruj o lidech, do kterych ti nic neni. Tvi spoluzaci uz jsou davno pryc, prejme jim to a misto blaboleni se radeji seber a bez pomahat tam, kde lide solidarni nabidku od statu nedostali. A ze jich je! Cas na to ocividne mas...

—————

Datum: 11.06.2013

Vložil: Claudius

Titulek: Re: Re: vaše volba

Chlapče když už sitykáme vím o čem mluvím,jsem ze Zbraslavi a v Lahovičkách jsem měl spustu kamarádů a strávil tam s nimi dost času . To jsou ti, kteří pochopili , že zůstávat na místě kde mám každý rok minimálně vodu ve skepě je hloupost . Přžečti si diskusi na vlastních stránkách co tam píšou ostatní Lahovičáci co se odstqhovali. Máš pravdu, podepsat se nechci aby mi někdo jako ty ze vzteku nad pravdou nepropíchal gumy , na Zbraslav to nemá daleko. A kamarádům na Zbraslavi pomáhám když je potřeba, ale nehodlám přispívat každých deset let ze svých daní někomu kdo chce mermomocí bydlet tam kde si zrovna usmyslí, jak jsem psal, vaše volba, nebrečte a nic po nás nechtějte . Nabídli jsem ze společného až dost.

—————

Datum: 11.06.2013

Vložil: T.Pelikan

Titulek: Re: Re: Re: vaše volba

Dovolím si oponovat. Svých daní jsem zaplatil už tolik že malá splátka ve formě pomoci (kontejnery a agregátu na staré) v době krize je pro stát malichernou epizodou.
Zajímá mně kde se bere v lidech iluze že stát dotuje opravy soukromých domů? Že dotuje škody které jsme si vlastně svoji neopatrnosti způsobili? Nechci vám ty iluze brát... Ale takhle to opravdu nefunguje.
Odkupy domů v L+L jsou ale úplně jiná kapitola a vzhledem k tomu že jste u jednání s magistrátem (ten je totiž kupoval a ne stát) nebyl, víte o celé operací jen nezbytné nutné minimum, které vypousteli Pražští politici do různých periodik, za které bylo malem podáno několik trestních oznámení za pomluvu. Původní návrh počítal s prodejem ruin v L+L za jejich zbytkovou hodnotu a směna pozemků v jiné lokalitě pro stavbu nových Lahovic. A to že magistrát dokázal zareagovat až napřes rok, kdy byly domy už opravene a měly samozřejmě vyšší cenu je věc druhá. Po prodeji domů v druhé vlně byly odkupy zastaveny. Cena za kterou magistrát nemovitostí koupil se blížila 400 mil. Kč. Za tu cenu by koupil krátce po povodni L+L celé a ještě by zbylo.
A vodu ve sklepě? Tu mám za celý život teprve podruhé. To s járy nemá nic společného. Zapominate totiž na fakt, že když plavou L+L tak plave půlka republiky před ní. Má to ale jen jednu drobnou vadu. Povodeň v Lahovicich vidate z autobusu. Ty ostatní se jen neosobne mihaji v televizi..

—————

Datum: 11.06.2013

Vložil: Milan Muchna

Titulek: Re: Re: Re: Re: vaše volba

Však to ale byla každého volba zda domy prodal či ne. Je pravda, že na Magistrát se muselo tlačit, na druhou stranu ale Magistrát ve znaleckých posudcích zohledňoval zhodnocení domů opravou. A posudkové ceny byly opravdu výborné a u většiny předčily očekávání. Prodej byla skvělá alternativa někde jinde dobře začít a finančně nestrádat. Tím chci říci, že pokud kdokoliv zůstal v Lahovicích i Lahovičkách, pak zcela na vlastní riziko a vzdal se dobrovolně velkorysé pomoci samosprávného orgánu MHMP. Stejně jako pisatel Pavel M. si ani já nedokážu představit, že bychom znovu vyklízeli, čistili, opravovali. A nejhorší je ta nejistota, kdy to zas přijde a vědomí, že každá další oprava je vlastně v L+L marnost.

—————

Datum: 11.06.2013

Vložil: T.Pelikan

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: vaše volba

Jaká velkorysá pomoc MHMP? Co tím myslite? MHMP se s námi dohodlo že když budeme chtít zůstat budeme bez možnosti vystavby protipovodňové ochrany. Zřeknutí se základních principu civilizace je anarchie. Poněkud si pletete aktuální zřízení. To abych ty daně přestal platit... Usetrim na opravy...
Ale jinak....Podobně jako velkorysá pomoc MHMP Zbraslavi tím, že byly vybudovány protipovodňové bariéry? Porovnejte si prosím náklady a aktuální zásah ve Zbraslavi. Kolik stojí ochrana Zbraslavi a kolik stojí aktuální zásah v L+L+Z. To je naprosto neporovnatelna konstanta.
Že byly ceny výborné? Spekulujete stejně jako pan Burgermaister před pár lety? Stezujte si tedy u ministerstva spravedlnosti. Ceny stanovovali soudní znalci. Ne MHMP.
Já v tom nevidím marnost. Znám spoustu lidí z L+L co se odstěhovali na kopec a pravidelně je 2x do roka potká to samé. Každé místo má něco. Někde to občas teče, jinde zase častěji padají trakare. Nevyberete si...

—————

Datum: 13.06.2013

Vložil: Milan Muchna

Titulek: Nenadávejme neustále na Magistrát !

Pisatel Pelikán – je-li to jeho pravé jméno – mne donutil dohledávat výkupní ceny nemovitostí v Lahovičkách v roce 2004-2005: Takže příklady: č.p. 148: 21.433.298,-- Kč (=asi 30 milionů Kč v dnešních cenách), č.p.78: 11.245.360,-- Kč (=asi 15,6 milionů Kč v dnešních cenách), č.p. 85: 14.468.412,-- Kč (= asi 20,3 milionů Kč v dnešních cenách), pididomeček č.p. 102: 7.082.331,-- Kč (= asi 10 milionů Kč v dnešních cenách) atd.atd. My Češi jsme zvyklí neustále nadávat na erár.Dobře, donutili jsme Magistrát k výkupu, ale to je běžný společenský proces v demokratické společnosti. Tvrdit pane Pelikáne, že výkup nebyl velkorysý ? Každý, kdo prodal byl, je a bude spokojen ! Nyní pracuji v Německu a tady na soutocích 2 řek také nikdo nikoho neochrání. Prostě náklady na ochranu zdaleka v těchto místech převyšují hodnotu chráněného majetku. Navíc Vltava na soutoku stoupá při povodni i o 3-5 m ! Mobilní bariéry o takového rozsahu, délky a výšky stavět nelze – takže zeď 6 m vysoká ? Výkup za tak skvělé ceny zpětně očerňovat ? To opravdu není seriózní. Shora uvedená čísla naznačují, že odstěhovat se třeba do Radotína, nahoru do Lipenců, na Zbraslav byla hodnotná alternativa, kde Magistrát nabídl možnost znovu a v novém začít. Kdo nechtěl nemusel, ale ať nenadává na samosprávu když se znovu koupe. Kamarád mi posílal fotky z Lahovic včera. Závěr ? Pokud by mi i dnes nabízel někdo jen půlku peněz, ukloním se, peníze seberu a mažu z Lahovic seč mi síly stačí.

—————

Datum: 15.06.2013

Vložil: Tomáš Pelikán

Titulek: Re: Nenadávejme neustále na Magistrát !

Pane Muchna, nechtějte po mně abych vám řekl co by se vám nelíbilo. Takhle jednoduše argumentovat umím také a nebude mne to stát tolik času. Když řeknete A, měl byste říct také B. Svým bývalým sousedům tím rozhodně nepomáháte. Takže:
ad1) Na staré 148 je luxusní dvoupodlažní vila (novostavba z roku 1999) o 500 m2 s pozemkem o výměře kolem 5000 m2. Dnes slouží jako domov pro autistické děti.
Strakonická 78 je 4. poschoďová vila ze 30tých let 20tého stol, se třemi bytovými jednotkami a parcelou o rozloze 2000 m2. Výkup ve druhé vlně, cena plošně snížena o 20%.
Lahovská 85 je gotický statek s jednou 2 podlažní obytnou budovou o rozloze odhadem 600m2, jednou 2 podlažní provozní budouvou ve které býval obecní sál a hospoda o výměře odhadem 450m2 a dalšími dvěma vícepodlažními hospodářskými budovami. Pozemek odhadem 2500 m2.
Na staré 102 je možná pidi-domeček, ale výbavou a rekonstrukcí této ceny dosahoval. Jenom to tepelné čerpadlo vyšlo majitele na necelý milion korun, v tehdejších cenách.
Jak jsem již uvedl výše, je něco jiného cena ruiny po povodni a něco jiného reálná cena nově zrekonstruované budovy. Ta ser od novostavby prakticky neliší. Toto je a byla residenční oblast a tomu samozřejmě odpovídají výměry pozemků, které dělají ve většině případů půlku ceny samotné nemovitosti
ad2) Výkup nemovitostí byl jak jsem již uvedl po druhé vlně ukončen pro nedostatek finančních prostředků MHMP. A to si můžete dohledat sám.
ad3) L+L a promiňte zahrnu sem i Závist, je de fakto od roku 1970 (Strakonická silnice) a následně 1981 (Modřanský jez) vodní dílo. Nechtěně se tak z něj stala retenční oblast ... mimochodem jediná před Prahou ... která má schopnost zadržet povodeň a zmírňovat kulminační křivku v samotném hlavním městě. Její kapacita se v roce 2002 rovnala obsahu Orlické přehrady. Průtoky kde každých 400 m3s zverdají hladinu o 30 cm. Nemůžete srovnávat soutok dvou řek v Německu se zcela jinou situací v L+L+Z. Naše výzva v roce 2002 směřovala k hlavnímu městu s jediným cílem, přemístnit L+L a vytvořit v tomto území ještě výhodnější podmínky pro retenci náhlých povodní před hlavním městem. To že MHMP nedokázalo v roce 2002 zareagovat včas po vzoru ostatních územních aglomerací není ale naší chybou. A tak celý "projekt" selského rozumu, nakonec zašlapalo nové vedení (Burgermaister/Bém) do země. Toto místo je pro hlavní město klíčové. Bez něho se bohužel Praha neobejde. A jak říkají vodohospodáři jeho význam je pro hlavní město klíčový. Najděte si tedy prosím v Německu shodné případy a zjistíte že i v Německu bylo něco podobného realizováno na Rýnu po povodních v devadesátých letech. K všeobecné spokojenosti.
ad4) Hladina povodně z roku 2002 byla prokazatelně o 75cm vyšší než měla být. Což dokládají příslušné výpočty ve studiích které realizovalo Povodí dolní Vltavy. Za nárůst hladiny tak mohl Pražský magistrát, který léta ignoroval problém Trefilovy skládky na prahu Modřanského jezu který zahradil cestu povodni mezi oběma břehy Vltavského koryta. Výkup nemovitostí tak byl jakousi formou splátky za chyby kterých se MHMP dopustilo svou nečinností. A poučení? Je tu další nepovolená skládka odpadů (1mil m3), která pro jistotu přinesla další nevyžádaný sediment do některých objektů. Skládka kterou opět MHMP řeší 5 let a není schopna zatočit s jednou spřátelenou firmou která sem navezla zeminu z tunelu Blanka (a radši Vás dopředu upozorním na zákon o odpadech z roku 2009, který říká že i výkopová zemina je odpadem, než zase pustíte do éteru další ptákovinu).
ad5) výborně pane Muchna, opravdu Vám tleskám, Vaše zcela hodnotné informace dnes citovala některá média, tím jste svým bývalým sousedům výrazně pomohl. Mimochodem těm sousedům, kteří za to, abyste mohl spekulativně (jak tvrdíte) prodat svůj jinak neprodatelný majetek, bojovali spolu s Vámi, aby Vám ve Vašem novém začátku pomohli!!!
ad6) Ochrana L+L+Z je téma zajímavé, ale rozhodně ne nerealizovatelné jak tvrdíte. Předně ochrana proti 50ti leté vodě (průtoky kolem 2700m3s) je realizovatelná s celkem minimálními náklady. Ochrana proti průtokům nad 4100 m3s (Q100 - aktuální ochrana dolní Zbraslavi) je ale nerealizovatelná, ale to ví i školou povinné dítě. A že zdvih v L+L ovlivňuje Zbraslav je bez diskuse.
ad7) Buďte rád že se Vám Vaši nemovistost (mimochodem jste zapomněl uvést částku, kterou jste dostal za svou nemovistost) podařilo úspěšně magistrátu vyměnit za nové začátky a pomáhejte svým bývalým sousedům jinou formou než tím že budete s výsměchem přispívat na naše stránky s tím, že ti ostatní tu šanci jako vy nedostali. To je bohužel typycky česká vlastnost, stejně jako závist, kolik dostali ti druzí.
ad8) MHMP má opět máslo na hlavě a tak je jeho kritika opět na místě. Skládka kterou jsem uvedl je jedna věc, drouhou je ale neschopnost reakce a amatérismus se kterým se poslední povodeň v hlavním městě potýkala. Každou první středu v měsíci tu otravuje houkáním a slovem siréna ochranného systému. V době kdy měla varovat před nebezpečím a ohlašovat evakuaci sice byla funkční, ale někdo ji zapoměl pustit. Informace podávané krizovým štábem byly opět stejně zoufalé a neurčité jako v roce 2002. Mé informace které jsem měl k dispozici:
- Sobota 1.6.2013 23:00 - přijde 2000 m3s
- Neděle 2.6.2013 8:00 - přijde 2400 m3s
- Neděle 2.6.2013 13:00 - přijde 3500 m3s
a teď si to srovnejte s oficiáními informacemi které poskytoval krizový štáb MHMP, sdělovací prostředky a jiné informační zdroje IZS. Ti všichni měli tyto informace k dispozici ve stejnou dobu jako já. Přičemž o hrozbě (první definovaný předpokládaný průtok) 3500m3s v profilu Malá Chuchle informovala česká televize v 16:30 po schůzce krizového štábu MHMP. Protože do té doby byla informace neveřejná, neoficiální. Protože co kdyby...
Zase tajnůstkaření, zase neprofesionalita a ještě si někteří členové krizového štábu mezi sebou vraceli imperiální údery. A tak:
ad9) jediným východiskem z této situace je krizové řízení. Už mně z duše nebaví poslouchat jedny a ty samé kecy politického vedení ať už je zvoleným a pověřeným úředníkem (politikem) kdokoli. Neustále stejné chyby, neustále stejná ztráta zkušeností tím jak se politická representace na všech místech krizového řízení obměňuje. Chápu to že nemají historické zkušenosti, chybí jim i rozhodnost a schopnost převzít zodpovědnost za vlastní rozhodnutzí a pak dopadneme tak jako jsme dopadli. Kaskáda bude 2 dny držet povodeň aby Praha stihla postavit zábrany a pak nás v povodí spláchne tak jako letos. Žádný takový! Bude muset vzniknout nepolitický post krizového manažera, který bude mít k dispozici výkonná práva a bude si vychovávat svůj tým k maximální efektivitě pro krizové situace a nahradí současné řízení krizového štábu vždy když to bude situace vyžadovat. Jeho odpovědností bude minimalizace škod a hlavně soustředění zkušeností s katastrofami podobného rozsahu. To je hlavní důvod proč lidé nadávají na magistrát. Ne proto že jim neodkoupil nemovitost. S tím to nemá nic společného. Těl lidem chybí historická zkušenost. A zmatky při stavbě protipovodňových zábran v Praze a okolí to jen dokazují.
ad10) Kdyby za mnou někdo přišel a chtěl odkoupit naši usedlost.... věřte... neprodám... mně se tady líbí... jsou tu fajn sousedi ... a ti co odešli? Ti co chtějí sem stejně jezdí. Je těžké ustřihnout kořeny, které tu rostou více než 3 poslední generace. Povodeň, nepovodeň.

—————

Datum: 05.06.2013

Vložil: Alžběta Horáčková

Titulek: Alespoň malá pomoc

Jsem jedna z těch, kdo se díky prodeji vyhnul letošním povodním a myslím na vás. Proto přicházím s nabídkou bezplatného hlídání vašich ratolestí v době, kdy budete zaneprázdněni odklízením škod. Držím palce a pokud máte zájem, volejte na číslo 604 960 299

—————

Datum: 04.06.2013

Vložil: Pavel M.

Titulek: Bylo lepší v roce 2004 domy prodat !

Bývalí sousedé, nestěžujte si prosím nyní. Jistě vzpomínáte, že mnoho z nás spolu s panem Elmerem iniciovalo u Magistrátu akci výpupu domů v Lahovicích po povodni v roce 2002. Primátor Prahy tenkrát řekl, že kdo chce, tomu dům za slušný odhad odkoupí, ostatní pokud zůstanou musí s rizikem žít. Díky Bohu se naše celá rodina rozhodla dům prodat, a to přesto, že jsme tam žili už 3. generaci. Díky Bohu !! Přeju Vám přesto hodně štěstí a nervů - moji rodiče už by podruhé takohou hrůzu nepřežili.

—————

Datum: 04.06.2013

Vložil: Renata Radová

Titulek: Re: Bylo lepší v roce 2004 domy prodat !

Pavle M.,
opravdu moc "děkujeme", to fakt teď hodně "pomáhá"! Moje rodiče by zase patrně nepřežili to stěhování někam jinam.....asi to máme každý nastavený jinak. Ale Tobě i jim přeju opravdu ze srdce jen to nejlepší.

—————

Datum: 04.06.2013

Vložil: Milan Muchna

Titulek: Re: Re: Bylo lepší v roce 2004 domy prodat !

I já jsem bývalý soused Lahovičáků a i přesto, že jsem dům magistrátu prodal, je mi lidí v Lahovicích líto. Nejhorší pro naší rodinu nebyla další možná záplava, která bohužel teď zase nastala tak brzy, ale to žití v nejstotě, kdy to zas přijde. To vyklízení, zničená zahrádka atd. Každý se ale mohl rozhodnou sám a to je třeba respektovat ! Ale přiznejme si, že posudkové ceny byly vysoko nad cenami tržními. Usnesení o odkupech jsou veřejná, takže není žádné tajemství, že mnozí obdrželi vysoko nad 10 milionů korun a za to si hned u Prahy nebo s trochou štěstí i nahoře v Radotíně mohli postavit domky 2 ! Můj soused dostal skoro 15 milionů, postavil si dům v Lipencích na kopci a ještě mu zůstalo. Na druhou stranu chápu, že je těžké se odtrhnout od svého hnízda - jenže co je menší zlo ? Přeji hodně síly ! Milan

—————

Datum: 03.06.2013

Vložil: Jana P.

Titulek: povodně 2013

Přeju vám, aby byly napáchané co nejmenší škody. Trneme, jak to tam zvládáte, máme tam příbuzné. Pevné nervy a hodně sil!!!! Plzeň

—————

Datum: 14.05.2010

Vložil: Tomáš Pelikán

Titulek: Tak tady se můžete bavit naprosto o všem co Vás napadne :)

... nebo co byste chtěli změnit ...

—————