Vaše názory

Datum: 02.11.2013

Vložil: Václav Burle

Titulek: Pravdu mají ti co tvrdí, že se v této oblasti nikdy stavět nemělo

Příbuzní přišli do Lahoviček již na konci předminulého století. Chtěli mít obchod a v této se rozvíjející vísce ještě žádný nebyl. Byla to pro ně veliká příležitost.

Od začátku ale věděli, že téměř každoročně je to zde pod vodou. Proto dům postavili tak, aby mu povodně nevadily. Velká voda se dostala do spodní neobytné části a jak přišla tak také odešla. Do vyšší obytné části již neměla šanci se dostat.

Každý kdo v Lahovičkách stavěl moc dobře o povodních věděl. Tak na co si nyní stěžujete. Bylo to jenom vaše rozhodnutí.

Jsem vodák. Ještě nebyl napuštěný Orlík a my pluli kolem domů, které byly takové divné. Směrem nad řeku a pod řeku byly dveře. Když šla velká voda, tak se otevřely. Voda vnikla a hned také odtekla. Už tenkrát věděli proč tam to stavení postavili. Měli tam svojí louku, políčko, kozu, kravku. A v domě jen několik židlí, stůl, truhlu, možná i skříň a postel. Vše, když se blížila velká voda, vyklidili během několika minut.

Problém je v tom, že dnes již nemáme pár židlí, ale převeliký majetek. A to je od té doby, co přišli do Lahoviček první lidé, ten rozdíl. Žádný rozumný člověk si v zátopové oblasti dům nepostaví!!!

A kdo bylí ti příbuzní? Všichni jste určitě Jarušku a paní Klánovou znali, že?! Neměli to lehké a ten konec jim nikdo nepřál. Holt to je ten život. Mrška splašená...


Zpět na diskuzi