Vaše názory

Datum: 13.06.2013

Vložil: Milan Muchna

Titulek: Nenadávejme neustále na Magistrát !

Pisatel Pelikán – je-li to jeho pravé jméno – mne donutil dohledávat výkupní ceny nemovitostí v Lahovičkách v roce 2004-2005: Takže příklady: č.p. 148: 21.433.298,-- Kč (=asi 30 milionů Kč v dnešních cenách), č.p.78: 11.245.360,-- Kč (=asi 15,6 milionů Kč v dnešních cenách), č.p. 85: 14.468.412,-- Kč (= asi 20,3 milionů Kč v dnešních cenách), pididomeček č.p. 102: 7.082.331,-- Kč (= asi 10 milionů Kč v dnešních cenách) atd.atd. My Češi jsme zvyklí neustále nadávat na erár.Dobře, donutili jsme Magistrát k výkupu, ale to je běžný společenský proces v demokratické společnosti. Tvrdit pane Pelikáne, že výkup nebyl velkorysý ? Každý, kdo prodal byl, je a bude spokojen ! Nyní pracuji v Německu a tady na soutocích 2 řek také nikdo nikoho neochrání. Prostě náklady na ochranu zdaleka v těchto místech převyšují hodnotu chráněného majetku. Navíc Vltava na soutoku stoupá při povodni i o 3-5 m ! Mobilní bariéry o takového rozsahu, délky a výšky stavět nelze – takže zeď 6 m vysoká ? Výkup za tak skvělé ceny zpětně očerňovat ? To opravdu není seriózní. Shora uvedená čísla naznačují, že odstěhovat se třeba do Radotína, nahoru do Lipenců, na Zbraslav byla hodnotná alternativa, kde Magistrát nabídl možnost znovu a v novém začít. Kdo nechtěl nemusel, ale ať nenadává na samosprávu když se znovu koupe. Kamarád mi posílal fotky z Lahovic včera. Závěr ? Pokud by mi i dnes nabízel někdo jen půlku peněz, ukloním se, peníze seberu a mažu z Lahovic seč mi síly stačí.


Zpět na diskuzi